O placentě

V mnoha kulturách je placenta považována za strom života a nakonec, život bez ní by nebyl ani možný

Tradiční čínská medicína používá placentu po tisíce let aby se zvýšila čchi (energii), vyživila krev a zlepšila podstatu ledvin. Laicky řečeno přináší tělo zpět do rovnováhy a doplňuje to, co bylo v průběhu porodu ztraceno.  V Číně se také používá při oslabujících chronických onemocněních, je široce používaná proti stárnutí a na řadu dalších onemocnění, únavu a na zvýšení produkce mléka. 

V mnoha kulturách je placenta považována za strom života a nakonec, život bez ní by nebyl ani možný. 

Z odborných časopisů se dovídáme, že placenta jako taková má nízké požadavky na kyslík. Proto může přežívat i několik hodin po porodu za pokojové teploty a při opětovném umělém obnovení krevního průtoku se bezprostředně projeví příznaky \"života\" jako jsou zužitkování glukozy a produkce ATP. (ATP je hlavní „energetická konzerva“ organismu a slouží jako přenašeč energie.) Neobvyklá vitalita placenty se využívá v experimentální farmakologii pro další studium.

Hormony a Placenta

Placenta je endokrinní orgán, což znamená, že je hormon produkující orgán. Placenta začíná produkovat hormony v 6-8 týdnu těhotenství aby pomohla těhotenství udržet. Tyto hormonální hladiny se během těhotenství neustále zvyšují a ve třetím trimestru je jejich hladina 3 krát vyšší než je normální hladina hormonů v systému nastávající matky. Od 4 do 5 dnů po porodu budou tyto hladiny hormonů klesat pod normální úroveň. To je obrovská fluktuace, která jde od trojnásobku normální úrovně pod normální úroveň a to je doba, kdy léčivá schopnost placenty vstupuje do hry.  

Máte tak lepší kontrolu nad obsahem

Placenta obsahuje vaše vlastní přírodní hormony a je perfektně vyrobená aby posloužila individuálním potřebám vašeho těla a potřebám dítěte. Experti se shodují, že placenta uchovává hormony. Opětovné uvedení těchto hormonů do vašeho těla mu pomůže se přirozeně a rychle zotavit.  Výrobky z placenty pomáhají usnadnit poporodní zotavení a menoupauzní hormonální výkyvy. Další výhody placenty zahrnují:

 • Pomáhá jako prevence poporodní deprese a \"baby blues\" - obsahuje CRH hormon a Cortison.

 • Uvolňuje zásobu energie. Redukuje záněty a otoky - podporuje hojení.

 • Pomáhá při hojení a obnově poškozených buněk / tkání. 

 • Podporuje imunitní systém a jeho ochranu proti infekcím.

 • Doplňuje ztracené železo a pomáhá při anémii.

 • V poporodním období usnadňuje bonding mezi matkou a dítětem.

 • Pomáhá zatáhnutí dělohy do své původní velikosti. Významně snižuje poporodní krvácení, napomáhá spouštěcímu reflexu u kojení. Obsahuje Oxytocin, který je také znám jako \"hormon lásky\". 

 • Stimuluje produkci přirozených opiátů včetně endorfinů. Snižuje bolest a zvyšuje pocit pohody.

 • Povzbuzuje laktaci, zvyšuje výrobu mléka. Obsahuje Prolactin.

 • Vitamín B6: napomáhá při výrobě protilátek.

 • Vitamín E: na hojení poškozených kožních buněk.

 • Obsahuje kmenové buňky a růstové faktory.